Zespół powstał latem 2001 roku podczas alkoholowej imprezy z inicjatywy Marcina (gitara) oraz Lukasa (wokal). Maniakalne wręcz uwielbienie Death Metalu nie pozostawiło cienia wątpliwości jaki gatunek muzyki grać będzie zespół. Wkrótce potem skład uzupełnili Kamil (perkusja) oraz Karol (gitara).

Ciężka praca, tony potu oraz hektolitry spożytego alkoholu pozwoliły przygotować materiał, który zespół mógł zaprezentować na koncertach. Najważniejsze z nich to: "Mistyczna Noc" w Katowicach, a także sztuki w Nowym Sączu, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie oraz chorzowskiej "Rampie".

Koniec roku 2002 to czas wyrzucenia nie przejawiającego żadnego zainteresowania losami kapeli Karola, a także dojście do zespołu basisty Artura (ex MALEDICTION).

Priorytetowym zadaniem, które postawił sobie zespół w 2003 roku było nagranie pierwszego demo. W dzień ukrzyżowania Nazarejczyka pod czujnym okiem Maćka Mularczyka w Mamut Studio rozpoczęła się sesja nagraniowa. Po trzech dniach... cel osiągnięto! Powstało demo "Heretic Hellspawn Holocaust".
Wkrótce po zrealizowaniu materiału do zespołu dochodzi gitarzysta Andrzej (ex HELLSPAWN).
Rozpoczyna się ostra promocja w podziemiu oraz po dziewięciomiesięcznej przerwie upragnione koncerty. Pierwszy z nich to przegląd młodych zespołów "Rampol 2003", który to nieoczekiwanie INFATUATION OF DEATH wygrywa! Następnie organizowana przez zespół również w chorzowskiej "Rampie" sztuka wspólnie z DARK LEGION, ISOLATED, PUTRIDITY oraz PARANOIA.

W listopadzie w przeddzień wyjazdu na koncert na Słowację zespół opuszcza Kamil... Na szczęście pomocną dłoń wyciągnął Janek (BOTTOM oraz SCABIES, a także przez wiele lat podpora PSYCHONEUROSIS), który zgodził się pomóc kapeli w tak trudnej chwili. Pozwoliło to zespołowi wyruszyć wraz z THE NOMADS za południową granicę i zagrać koncert wspólnie z DEMENTOR, DEPRESY oraz wspomnianymi Thrashersami z Katowic! Janek pomimo, iż deklarował pomoc tylko na ten jeden koncert został z zespołem na stałe! Wspominając eskapadę na Słowację nie sposób zapomnieć o jeszcze jednym "incydencie" po którym to zespół kojarzony jest z dużą ilością szkła...
Ukoronowaniem 2003 roku był grudniowy koncert z INCARNATED oraz THE NOMADS, a jego namacalnym świadectwem stał się limitowany do 100 kopii krążek "Live in Rampa".

Rok 2004 zespół rozpoczął koncertem w Knurowie z chorzowskim monstrum SOULLESS. Po nich przyszły kolejne zagrane w towarzystwie BOTTOM, DEAD INFECTION, SCABIES a także niezapomniana sztuka w rodzinnym Sosnowcu w ramach trasy "Grind Tour De Pologne" u boku SQUASH BOWELS, CEREBRAL TURBULENCY, PARRICIDE i SCABIES.
Również z początkiem 2004 roku przy pomocy Tomasza z REDRUM666 RECORDS ukazał się split z gliwicką formacją PUTRIDITY zawierający nagrania z demo "Heretic Hellspawn Holocaust".
Najważniejszym wydarzeniem 2004 roku miało być uczestnictwo w trasie "Grind Tour De Pologne V" u boku SUPPOSITORY, FORNICATION oraz SCABIES. Niestety na trzy dni przed jej rozpoczęciem cała operacja została odwołana...
Koniec roku to także koncerty w RAMPIE wraz z SOULLESS i THE NO-MADS oraz wyprawa do Tychów i pamiętny koncert w Klubie na Wschodniej w towarzystwie SOULLESS.
Pod koniec 2004 roku zespół ponownie wchodzi do studia by zarejestrować nowy materiał "Bestial Devilized Hell". Wydanie materiału stabilizuje pozycję IOD w podziemiu i pozwala zagrać szereg koncertów min. Siekierzyn Fest lub też Metal Burning Fest w Czeskim Cieszynie.

Wkrótce później zespół popadł w zawirowania personalne i nastąpiła prawie dwu letnia przerwa w działalności. 

W październiku 2006 z inicjatywy Lukasa i Andrzeja zespół reaktywuje się i następuje poszukiwanie reszty członków. Już po kilku próbach znajduje się nowy perkusista Buła (Incinirate Infection). W między czasie zespół znajduje nowego basistę Chrisa i gitarzystę Zielaka (Kadath) z którymi zaczyna ogrywać nowy materiał. Po dwóch wspólnych koncertach „bez podania jasnych powodów” (= cyborg sterowany przez kobietę) Krzysiek odchodzi z zespołu. Poszukiwania nie trwają długo i już po tygodniu zespół wita w swoich szeregach nowego o piekło lepszego basistę Faję (Nuclear Vomit). We wrześniu 2007 zespół rozstaje się z gitarzystą Zielakiem (dzięki za wszystko i powodzenia z Kadath bracie!!!) a jego miejsce zajmuje stary „znajomy” zespołu Marcin.

W chwili obecnej zespół W NAJMOCNIEJSZYM W SWOJEJ HISTORII SKŁADZIE dopracowuje nowy materiał. Trwają poszukiwania studia...

Hail Satan

- The Manifest is Comming -